Search
  • Pert Lomp

Kas pilti teeb tehnika või fotograaf?


Fotografeerimine on rohkem kui lihtsalt oskus. See on nagu söögitegemine. Sa võid kahele inimesele anda identse retsepti aga lõpptulemus on alati erinev ja maitseelamus ühepoole selgelt kaldu. Samalaadne lähenemine on ka fotograafidel. Mõnel on justku selles fotos sees midagi maagilist. Ka mina fotograafina jälgin mitmeid oma lemmikuid, kuidas nad erinevaid olukordi lahendavad. Eesmärk on ju ikka ise paremaks saada ja õppida erinevaid olukordi tundma.


Kui tähtis on siis kogu fotografeerimise juures ikkagi tehnika? Kas tähendab, et kui saad oma valdusesse tipp tehnika, et siis ka fotod tulevad paremad? Vastus on jah ja ei.

Kui sa oled ikka kogemustega fotograaf, siis suudad sa imelise tulemuse ka seebikarbist välja võluda, kuid jah tehnika annab sulle teatud eelised. See on täpselt nagu koka puhulgi.

Kui oled modernses köögis kaasaaegsete abivahenditega ja sa oskad tehnikat kasutada, siis on sul oluliselt hõlbsam hõrgutisi valmistada. Samuti suudad sa teatud tegemised oluliselt kiiremini ära teha ja ka sinu eksimused antakse ilmselt kergemini andeks, sest sul on võimalus olukorda kiirelt lahendada.


Just täpselt samamoodi omab uus tehnika olulist rolli ka tänapäeval fotograafi käes. Erilist tähelepanu ja rolli veel fotograafi käes, kes oskab uut tehnikat efektiivselt kasutada…, sest see loob võimaluse keskenduda rohkem kompositisoonile ja suhtlemisele fotografeeritavaga.


Mina fotograafina püüan ikka mõne aja tagant oma kaamera kere uuendada. Objektiivid reeglina aastatega väga ei muutu kui, et just murrangulised sammud arengus on toimunud just mõne aasta vältel.

Tänapäevased objektiivid on võimelised kuvama värve veelgi kirkamalt. Arenenud on erinevat stabiilsust ja valgust võimaldavad tehnoloogiad, mis annab fotograafile suurepärase võimaluse tulemuseni jõuda oluliselt pimedamas keskkonnas.

St. omakorda , et välkude olemasolu muutub järjest rohkem ja rohkem ebavajalikuks. Muidugi kasutatakse välku ka tulevikus, aga nüüd juba erinevate effektide loomiseks või keerukamates valgustust vajavates võtte kohtades.

Seega vastates juba püstitaud küsimusele…pildi teeb tehnika, kuid kompositisooni ja meeleolu elamuste rohkeks ülesvõtteks teeb fotograaf.


Seega on minu arvamus järgmine. Mida moodsam ja uuem on fotograafil tehnika, seda parema kompositisooni ja meeleolu saab fotograaf luua, sest tehnilisele töövoole kulub oluliselt väheb energiat.1 view0 comments

Recent Posts

See All