Search
  • Pert Lomp

Muinasjutulised portreed lastest

Millised on minu trikid, et jäädvustada ilusaid emotsioone lastest, mis meie albumeid veel aastaid kaunistavad? Sellest räägin täpsemalt juba selles postituses.Laste pildistamisel võiksid riided olla rõõmsad, sest värvid ise loovad juba meeleolu. Parimad pildid tulevad õues, kui vanemad oma lastega tegelevad. Perekondlikel võtetel on palju positiivset. Nimelt investeerivad vanemad oma kiirest päevast kvaliteetset aega võsukesega ja ka ootamatud pildid neist endist tulevad väga loomutruud ja meeldivad. Kuna reeglina suured inimesed kipuvad kaamerat nähes kohe poseerima unustavad nad vahel tunniaja jooksul selle sootuks - kuna fookus läheb paljus lastele ja ka oma kaaslasele.


“Mulle meeldib lapsi pildistada kaugemalt ja nii, et nad vahel isegi tähele ei pane kui nad ise või oma pereliikmetega mängivad. Sellisel hetkel on võimalus jäädvustada väga lähedasi ja intiimseid hetki, mis veel aastaidki hiljem näole rõõmupisara toob.”

Aastate jooksul millal olen endas fotograafia pisikut kandnud on ulle eriliselt meeldinud portreet. Need siis, kas peredest või nende liikmetest ,kuid üle kõige on mulle meeldinud pildistada lapsi. Ilmselt ka sellepärast, et mul omal suur pere. Laste pildistamine on põnev ja just sellepoolest, et kui õnnestub foto teha märkamatult mõne mängimise või positiivse emotiooni hetkest. Hästi tabatud pilt räägib väga palju , sest lapsed nad on puhtad ja nende mõtteid pole veel suutnud suunama hakata tegevused ja sõnumid laiast maailmast. Nad on veel muretud ja seepärast nende hetkede pildistamine ja tabamine on eriti põnev ka aastaid hiljem vaadata.

Tuleb tõdeda, et hea pildi tegemine ei ole lihtne ja see võta märksa kauem aega. Oleneb palju lapse vanusest ja kui mänguline ta ise on. Väiksemate laste puhul kuni 10 aastat tuleb olla sõbralik ja hea, et laps usaldaks tunneks ennast mugavalt kui objektiiv teda vahel sihib. Mulle meeldib lapsi pildistada kaugemalt ja nii, et nad vahel isegi tähele ei pane kui nad ise või oma pereliikmetega mängivad. Sellisel hetkel on võimalus jäädvustada väga lähedasi ja intiimseid hetki, mis veel aastaidki hiljem näole rõõmupisara toob.


Muidugi tehakse pilte ka poseerides ja juhendatult , kuid elu on näidanud, et pärilid ikka tulevad just alati ootamatult.

Laste jäädvustamiseks soovitan varuda vähemalt tund aega , sest see annab võimaluse lapsel fotograafiga harjuda ja ta muutub vabamaks. Ka siin võib julgelt öelda, et viimane kolmandik ajast on kõige paremate tulemustega. Ka siin on oluine, et fotografeerima tullakse hea tujuga ja rõõmsameelselt. Tehnilisest ja suhtluse poolelt olen ma kindlasti abiks aga teades, et iga väljasõit lastega on vanemale suhteliselt pingeline, siis soovitan varuda aega, et teel olles ei tekiks sõnelusi ja pahandust, sest sellisel juhul on ka fotograafil üldist meeleolu paras pähkel tõsta.

Nagu olen eelnevalt ka kirjutanud on kõige algus koostöö ja hea kavatsus. Kõiges selle meeleolu loomises ja sälimises panustab fotograaf lisaks klõpsimisele kindlasti energiat meeleolukuse loomisele ja säilimisele.


Mõned soovitused


Planeerige kindlasti aega ette nii, et tulemine ei saa olema pingeline. Kindlasti rääkige fotograafile omi soove ja nägemusi võimalikust lõplikust tulemusest. Aitan alati kaasa ja annan nõu, et saaksime parima tulemuse. Kindlasti mõelge, kas tahate välipilte või sees pilte. Hea on kui varakult informeerite oma lemmik asukohast ka fotograafi, sest ma soovin alati asukoha ennem pildistamist ülevaaata ja vajadusel täiendavad abinõud või vahendid kaasa võtta. Lastel võiks olla mitu paari riideid, et luua erinevatel olukordades erinevaid meeleolusid. Muidugi tuleb arvestada, et iga ümberriietamine on väiksematega suhteliselt aja mahukas ja reeglina lastele see riietamine just rõõmu ei tekita. Juuksed võiksid olla kas lokkis või kenasti punutud. Ka mõni tagasihoidlik juuksekaunistus loob erinevas olukorras vaid rohkem meeleolu. Püüdke vältida kirjade ja suurte logodega riideid. 

Pilte saab teha igal aja,l kuid parim aeg on kui päike loojub. Kui pildistamine jääb teisele ajale pole teie jaoks väga suurt probleemi, sellisel juhul peab lihtsalt fotograaf rohkem loovam olema. 

Igatahes mõnusat sessiooni planeerimist ja peatse kohtumiseni!


Pert

0 views0 comments

Recent Posts

See All