Search
  • Pert Lomp

Sügavad lood läbi portreede

Kirjutan Sulle, kuidas mina näen portreede võlu ja selle tegemist läbi oma silmade ja tunnete.Portree on fotokunsti üks liike, mis keskendub väga selgelt pildistatava näole ja selle kontuuridele, et võimalikult täpselt edasi anda hetkelisi tundeid, emotsioone või hoiakuid. Hea portree ei sünni lihtsalt kuna selle õnnestumiseks on vaja mitmeid olulisi nüansse tabada. Hea portree ei ole ainult tehniline, sest tehnikad on reaalselt õpitavad ja materjali leidub interneti avarustes küllaga. Samuti on vajalik omada ka fotoaparaati ja selle lisa varustust. Kui ka need kaks on olemas ei saa veel emotsioone edasi andvat pilti. Selle jaoks on vaja fotograafil luua kontakt oma modelliga või modellidega. Tehnilisest vaatest on võimalik ilus foto teha, kuid see ei anna alati edasi emotsioone modelli näos. Selle saad sa luua kuid vaid läbi hea suhtlemise oskuse. Emotsiooni vundamendi ehitus hakkab pihta juba hetkest kui esimesest korda võetakse ühendust kliendiga. 


“Olulisim on fotograafi parim kavatsus kliendi suunal, sest see jõuab alati kliendini olenemata meediast, mille vahendusel suheldakse.”

Kliendi ja fotograafi vahel peab tekkima usaldus ja see saab tekkida ainult juhul kui fotograaf keskendub ainult positiivse emotsiooni loomisele. Omakorda tähendab see, et rahanumber ja “rahajumala” teenimsele siin ei tohi ruumi jätta. Olulisim on fotograafi parim kavatsus kliendi suunal, sest see jõuab alati kliendini olenemata meediast, mille vahendusel suheldakse. Kui klient mõistab, et tegemist on siira ja heade kavatsustega fotograafiga, tekib dialoog ja koostöö, mille lõpptulemus on alati positiivne.


Suhtlemine ja suhestumine modelliga on kriitiline.


Sama reegel kehtib kõiges, mida me igapäevaselt teeme. Teine oluline osa on tähelepanelikus vestluses kliendiga, et tabada nüansse mida soovitatakse. Alati tasub fotograafil astuda sammukene rohkem kui sarnases olukorras ollakse harjutud saama. See on oluline alus loomaks pinnast esimesele kohtumisele läbi positiivsete emotsioonide. Kolmas kuid mitte vähem tähtis on kliendiga jooksvalt suhelda, sest vahel võivad kiires elutempos ka kõige parema tahtmise juures toimuda muutused, et sessioon tuleb edasi lükata. Parim on kui mõlemad osapooled sellest võimalikult varakult saaksid informeeritud. 

Selleks hetkeks kui kohtutakse oleks hea kui fotograaf on juba varem kohal võtteplatsil, et vlaguse ja olustikuga tutvust teha. Heal fotograaf on võimeline adapteeruma, et parim tulemus saavutada. Samuti on pildistatava tuju rõõmsam, kui niigi ebatraditsioonilses olekus kohtab ta juba tuttavat nägu. 

Loodame, et selleks ajaks on kõigil juba valmisolek olemas ja fotograafil on koostöös kliendiga läbimõeldud erinevad positisoonid ja asukohad , kuidas pildid jäädvustada. Õigete emotsioonide saavutamiseks kasuab fotograaf läbiproovitud nippe, et ootuspärane jäädvustus saada. Pilte tehakse alati täpselt nii kaua kuni ollakse ühel meelel, et kokkulepitud ajas ollakse vajalik hulk töötluskõlbulike pilte saadud.

Parimad pildid reeglina tavaliselt kipuvadki tulema sessiooni lõpu lähedal ,sest selleks hetkeks on inimesed omas elemendis ja enam fotograafile nii suut tähelepanu ei pööra. 

Portreed ja perefotod – riietumine võiks olla ühine tervel perel. Kas pastellsed toonid ja kindlasti ilma kirjadeta ja suurte logodeta riided. Võiks olla ka selliseid mõningaid värvilisi riideid kaasas. Samuti kui on soov ja tahtmine võiks olla riideid ja erinevaid stiile enam. Nende kombineerimine loob päris põnevaid olukordi.

Seega kauni ja jutustava portree loomine on koostöö, mida avatum ise olete seda jutustavam pilt.

Pert

27 views0 comments

Recent Posts

See All